Jest koncepcja nowego dworca autobusowego w Rzeszowie

13.10.2021
Media

Koncepcja nowego dworca PKS w Rzeszowie została zaprezentowana. PKS chciałby zrealizować zadanie w przeciągu 3, 4 lat sięgając po kredyt z funduszu inwestycyjnego. Nowy dworzec łączyłby funkcje komercyjne i usługowe. To szansa na nowe zagospodarowanie jednej z najbardziej zaniedbanych części miasta.

Dworzec PKS w Rzeszowie jest jednym z nielicznych w województwie, który nie doczekały się modernizacji. Można powiedzieć, że czas się tu zatrzymał, a miejsce straszy i miejsce na pewno nie jest dobrą wizytówka Rzeszowa. Gospodarze tego miejsca mają pełną tego świadomość.

Piotr Klimczak, prezes PKS w Rzeszowie – Problem braku nowoczesnego dworca jest tematem od wielu lat omawianym. Jest to jeden z głównych problemów, dlatego po uregulowaniu spraw własnościowych związanych z nabyciem terenów po PSK, powstał dość atrakcyjny kompleks 1,5 ha, który pozwala na zrealizowanie inwestycji nowoczesnego dworca autobusowego, z funkcjami komercyjnymi, które pozwolą na jego utrzymanie.

Jego koncepcję przygotowało rzeszowskie biuro MWM Architekci. Podczas prezentacji podkreślano, że budowanie fragmentu miasta, realizacja idei nowego loftu, budynku, który z biegiem lat może być adaptowany na różne cele.

czytaj więcej: https://rzeszow.tvp.pl/56360457/

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności.