Budynek z zielonymi tarasami na dachu ma powstać na osiedlu „Projektant” w Rzeszowie

23.01.2021
Media

Ciekawy architektonicznie budynek mieszkalny zamierza wybudować w rejonie ulic Żmigrodzkiej i Baligrodzkiej w Rzeszowie prywatny inwestor. Część dachu ma być wykorzystana na wspólne powierzchnie zielone.

Projekt bloku opracowała pracownia MWM Architekci z Rzeszowa. Nowoczesny blok ma powstać na działce między zabudową spółdzielni mieszkaniowej Projektant i firmy Adma. Będzie to zespół dwóch budynków mieszkalnych zlokalizowany na wąskich, równoległych działkach położonych w centrum rzeszowskiego osiedla „Projektant”.

– Kształt budynków zdeterminowany gabarytami działek dodatkowo podkreślony został oplatającymi fasadę poziomymi liniami balkonów, od których charakterystycznego kształtu nazwę wzięła cała inwestycja – tłumaczy Maciej Łobos z pracowni MWM Architekci.

Mieszkania zostaną rozlokowane na parterze i pięciu piętrach powyżej. Na dachach budynków zaplanowano zielone tarasy oraz przestrzenie rekreacyjne dla mieszkańców. Elewacja budynku ma być wykończona elementami w kolorze naturalnego drewna. Chociaż projekt budynku jest nowocześniejszy od okolicznych bloków, jego bryła znakomicie wpisuje się w otoczenie. Kompleks ma powstać do 2022 roku.

https://nowiny24.pl/budynek-z-zielonymi-tarasami-na-dachu-ma-powstac-na-osiedlu-projektant-w-rzeszowie-wizualizacje/ar/c1-15403974

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności.