Genius Loci 2020

29.09.2020
Wydarzenia

Druga Edycja Salonu Kultury, Nauki i Biznesu Genius Loci odbyła się w Szklarskiej Porębie w dniach 27–30 września 2020 r. „Genius Loci”, którego pomysłodawcą jest rzeźbiarz, grafik, jubiler, wynalazca i projektant wnętrz – Konrad Tomaszewski, jest przestrzenią skupiającą intelektualistów, twórców, myślicieli, odkrywców i wynalazców, osobistości życia publicznego oraz finansjery i biznesu.

Wydarzenie obejmuje serię spotkań, paneli, prezentacji, koncertów i wystaw plastycznych, które prezentują najnowsze osiągnięcia intelektualistów naukowców i artystów. Wypełniając lukę poszerza przestrzeń spotkań krynickiego Forum Gospodarczego i daje okazję do praktycznej prezentacji oraz konfrontacji nowych technologii i wysokiej klasy zdarzeń o charakterze artystycznym. Salonu Genius Loci jednakowo promuje współcześnie żyjących artystów plastyków naukowców, wynalazców, myślicieli, którzy swą pracą zawodową wnoszą szczególny wkład w cywilizacyjny rozwój kontynentu.

Wydarzenie zostało podzielone na cztery bloki o zróżnicowanym charakterze i tematyce wystąpień. Trzeci blok, jako jedyny w całości poświęcony jednemu zagadnieniu miał za zadanie odpowiedzieć na pytanie czym jest współczesna myśl w architekturze, a także ukazać wpływ architektury na poprawę jakości bytu pojedynczych osób i całych populacji. W tej części Salonu, swoją koncepcję rozwoju budownictwa i ładu przestrzennego przedstawiali wybrani, najlepsi polscy architekci.

Genius Loci to z założenia spotkanie wybitnych naukowców, twórców i intelektualistów, dające niepowtarzalną okazję do publicznej prezentacji idei, rozwiązań i wynalazków, które nie podlegając wpływom mód, mają szansę wpisać się w kanon światowego dziedzictwa lub zaistnieć jako autonomiczne, unikalne dzieła. Wszystkie bloki tematyczne, są forum wymiany myśli, kontaktów i przestrzenią budowy nowych relacji pomiędzy europejskimi ośrodkami naukowymi.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności.