Nowy biurowiec w centrum Rzeszowa. „To miejsce szczególne, zasługujące na dobrą architekturę”

07.07.2020
Media

Od początku wiedzieliśmy, że ten budynek musi być dominantą, musi organizować tę część miasta. Zastanawialiśmy się, jak stworzyć, w historycznej jednak części miasta, współczesną kamienicę, która nie będzie modernistycznym, smutnym klocem – mówi architekt Maciej Łobos, współwłaściciel biura MWM Architekci z Rzeszowa.

Biurowiec powstać ma w centrum Rzeszowa, u zbiegu trzech ulic: Cieplińskiego, Moniuszki i Zygmuntowskiej. Obecnie działka, na której realizowana ma być inwestycja, zabudowana jest niewysokim i niezbyt atrakcyjnym budynkiem, przed którym znajduje się niewielki parking. – Biurowiec powstać ma na działce, na której znajduje się budynek oraz na terenie parkingu. Będzie to obiekt klasy, której w Rzeszowie jeszcze nie ma. Mam tu na myśli technologię oraz oczywiście lokalizacje, która jest absolutnie topowa – podkreśla architekt Maciej Łobos, współwłaściciel MWM Architekci. To właśnie ta rzeszowska pracownia przygotowuje projekt biurowca.

Sześć kondygnacji, skwer

Obiekt ma mieć sześć kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne, w których będą miejsca postojowe. – Parter będzie bardzo mocno cofnięty po to, aby przed budynkiem stworzyło się przedpole, skwer, przestrzeń publiczną. Góra budynku będzie natomiast wysunięta, by stworzyć nadwieszenie nad ulicą. Jeśli chodzi o architekturę to zależało nam na tym, aby uporządkować zdegradowana tkankę miejską. Tak jak w wielu polskich miastach tak i w Rzeszowie są w niej dziury, wyrwy i zabudowę trzeba uzupełniać. Ten budynek będzie przedłużeniem pierzei i od strony ul. Zygmuntowskiej i od strony Cieplińskiego. Od początku wiedzieliśmy, że ten budynek musi być dominantą, musi organizować tę cześć miasta – mówi architekt.

(…)

Artur Gernand, Gazeta Wyborcza

czytaj więcej: https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,26100876,nowy-biurowiec-w-centrum-rzeszowa-to-miejsce-szczegolne-zaslugujace.html

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności.