„Szklane Lniane” zamiast „Cześnika”. W Korczynie powstaje Centrum Konferencyjno-Bankietowe

28.09.2020
Media

W Korczynie tuż przy drodze łączącej Krosno z Rzeszowem, powstaje „Szklane Lniane” Centrum Konferencyjno-Bankietowe. Imponujący obiekt powstaje w miejscu dawnego Zajazdu „U Cześnika”. Autorem projektu jest firma MWM Architekci z Rzeszowa.

Budowa rozpoczęła się początkiem 2019 roku wyburzeniem dawnego obiektu. Na jego miejscu budowane jest Centrum Konferencyjno-Bankietowe, które swoją nazwą „Szklane Lniane” ma nawiązywać do dziedzictwa i potencjału regionu krośnieńskiego, tj. tradycji szklarskich oraz tradycji uprawy lnu i wytwórstwa z lnu. Natomiast szkło zostało wykorzystane zarówno w projekcie architektonicznym, jak również w wystroju wnętrz.

Elementy tekstylne wykonane z lnu będą widoczne w całym budynku – będą to m.in. obrusy, bieżniki, zasłony oraz koszule personelu. Menu z elementami lnu podawane będzie na specjalnie zaprojektowanej szklanej zastawie, z „zatopioną” strukturą lnu. Jedno z pomieszczeń nazwane Lniane Historie przeznaczone zostanie na ekspozycję przedmiotów związanych z tkactwem.

Szklane Lniane to nie tylko nazwa obiektu, ale również tak będzie nazywać się tzw. produkt sieciowy. Zarówno szkło, jak i len dostępny będzie również w restauracjach obiektów zrzeszonych pod marką Szklane Lniane. Lniane menu, zawierające siemię lniane, olej czy kiełki lnu zostanie autorsko skomponowane przez szefa kuchni. Szkło i len będzie mocno zaakcentowane w takich obiektach jak Hotel Nafta Krosno, Restauracja Naftaya, Restauracja i Hotel Klimat w Iwoniczu-Zdroju, kultowy Krakowiak w Iwoniczu-Zdroju oraz znajdujący się w rymanowskim Parku Zdrojowym Zielony Domek (…)

czytaj: http://krosno112.pl/aktualnosci/inne/item/9281-szklane-lniane-zamiast-czesnika-w-korczynie-powstaje-centrum-konferencyjno-bankietowe.html?fbclid=IwAR0B5mTWDU9KJ37uf91HR6jrSO4x_hVeijTcq1YNwHv25inqeNJJXnxIyz8

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności.