Property-Design-biurowce

Tak zmienia się skyline polskich miast. Na te obiekty biurowe czekamy

15.02.2021
Media

Pandemia nie zatrzymała inwestycji biurowych w Polsce. Jeszcze w tym roku zakończy się budowa kilku biurowców, rozpoczęto również prace nad kolejnymi projektami. O jakie obiekty wzbogaci się skyline polskich miast?

Corner Point, Rzeszów; projekt: MWM Architekci; inwestor: Lemax

Budynek zlokalizowany będzie w wyjątkowym miejscu, w ścisłym śródmieściu Rzeszowa, u zbiegu ul. Lisa-Kuli, Zygmuntowskiej i Moniuszki. Eksponowana ze wszystkich stron działka przylega do jednego z najważniejszych skrzyżowań w mieście, a każdy budynek jaki tam powstanie stanie się przedmiotem krytyki i i trwałym elementem tożsamości kulturowej miasta.

Projektowany budynek przez MWM Architekci w założeniu ma przywracać tkance miejskiej jej ludzki wymiar, poprzez uporządkowanie i uzupełnienie zabudowy oraz tworzenia wartościowych przestrzeni publicznych. Zgodnie z zasadami klasycznymi zasadami urbanistyki zwraca szczególną uwagę na tradycyjną ciągłość pierzei miejskich ulic, uzupełnianie rozerwanej tkanki miejskiej, konieczność właściwego zamykania narożników zabudowy i tworzenie dominant.

Forma fasady jest ukłonem w stronę tradycyjnych, historycznych elewacji śródmiejskich kamienic, które pełne są detalu w formie gzymsów portali i wykuszy. – Chcieliśmy stworzyć budynek o podobnym charakterze, ale za pomocą współczesnych środków wyrazu. Dodatkowo kąt obrotu elementów fasady i okien pozwala na mniejsza penetrację słońca do wewnątrz, co podnosi efektywność energetyczną i zwiększa komfort pracy – zaznacza Maciej Łobos, architekt, prezes zarządu, MWM Architekci.

czytaj: https://www.propertydesign.pl/architektura/104/tak_zmienia_sie_skyline_polskich_miast_na_te_obiekty_biurowe_czekamy,33478_6.html

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności.