Wooden House – ciekawy budynek nad zalewem w Rzeszowie.

02.10.2020
Media

W przyszłym roku ma być gotowy kolejny budynek mieszkalny nad zalewem na Wisłoku w Rzeszowie. To pierwszy w mieście apartamentowiec w całości pokryty elewacją przypominającą drewno.

Budynek powstaje na niewielkiej działce położonej tuż nad brzegiem rzeszowskiego zalewu, bezpośrednio przy ścieżce pieszo-rowerowej. 

– Od samego początku mieliśmy świadomość tego, że pomimo niewielkich rozmiarów temat jest arcytrudny, bo budynek, czy się nam to podoba, czy nie, ze względu na wyjątkową ekspozycję, stanie się kolejnym landmarkiem – stałym elementem panoramy Rzeszowa – mówi Maciej Łobos, Maciej Łobos, architekt, prezes zarządu MWM Architekci.

To jego pracownia opracowała projekt apartamentowca. – Projektując budynek musieliśmy zadbać o zapewnienie sąsiadom właściwych warunków nasłonecznienia i stworzenie bryły, która nie przytłoczy swoją masą okolicznej zabudowy. Stąd pomysł na rozdrobnienie fasady na wykusze-pixele i cofanie kolejnych, coraz wyższych kondygnacji. Pozwala to również zapewnić przyszłym mieszkańcom budynku nieskrępowany niczym widok na zalew i okolicę – opisuje Maciej Łobos.

Architekci stworzyli projekt odwołujący się do skandynawskich wzorców. Jak go określają, jest raczej dopasowaniem się do naturalnego krajobrazu niż próbą jego zdominowania. Fasada budynku odwołuje się również do tej tradycji, integrując budynek z pełnym zieleni nadrzecznym krajobrazem. Apartamentowiec będzie gotowy w przyszłym roku.

https://nowiny24.pl/wooden-house-ciekawy-budynek-nad-zalewem-w-rzeszowie-rusza-budowa-wizualizacje/ar/c1-15210910

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności.