Pawilon Różanka

Informacje o projekcie
 • Lokalizacja:
  Rzeszów, ul. Dymnickiego
 • Powierzchnia:
  4 800 m2
 • Typ:
  Publiczne, Wnętrza
 • Status:
  Niezrealizowane
 • Zakres:
  Koncepcja
 • Udostępnij:
 • Zespół MWM:
  Maciej Łobos, Marcin Smoczeński, Adela Koszuta-Szylar, Tomasz Kudła, Jakub Marchwiany, Natalia Rozenbajger

„Różanka” to część Rzeszowa położona w miejscu obecnej ul. Słowackiego, która była fragmentem początkowo luźnej, później zaś stosunkowo zwartej zabudowy o charakterze podmiejskim, położonej u stóp „skarpy pijarskiej”. W strukturze przestrzennej miasta ulica stanowiła znacząca enklawę, która weszła na miejsce dawnych, wtedy już  zasypanych rozlewisk zakola Wisłoka. Utrzymywała się w niemal niezmiennej formie prawie do lat 80-tych XIX w. Sama ulica była prawdopodobnie wewnętrzną drogą biegnącą u stóp wału, brzegiem mokradeł. Została zbudowana po utracie obronnego znaczenia przez ten odcinek obwarowań miejskich.

Budynek zlokalizowany w ścisłym historycznym centrum Rzeszowa na działce, zajmowanej przez hotelowy parking będzie funkcjonalnym dopełnieniem Hotelu Grand. W przyziemiu zaplanowano lokale gastronomiczne, na pierwszym piętrze sale konferencyjne, a na piętrze drugim taras widokowy oraz kawiarnię. Pod budynkiem przewidziano dwie kondygnacje garaży.

Charakterystycznym elementem budynku jest jego elewacja. Szklana bryłę o zaokrąglonych narożnikach osłaniają ażurowe panele z pordzewianej blachy typu „Corten”. Geometryczny wzór nawiązuje do roślinnego deseniu inspirowanego przez róże.

Podobne projekty

Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne

Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne

Publiczne
Rzeszów, 2011
Camerimage

Camerimage

Publiczne
Toruń, 2021
Centrum Administracyjne

Centrum Administracyjne

Publiczne, Biura
Rzeszów, 2009
Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności.