• Architektura

    Architektura jest najbardziej podstawową formą kultury, z jaką na co dzień obcujemy

Architektura  jest nie tylko techniczną umiejętnością projektowania i wznoszenia budynków. To przede wszystkim metoda rozwiązywania konkretnych problemów, przed jakimi staje współczesne społeczeństwo. Pozostaje ona najbardziej podstawową formą kultury z jaką obcujemy i najtrwalszym śladem jaki pozostawiamy na ziemi.

Jako dziedzina głęboko humanistyczna, zajmująca się przede wszystkim potrzebami człowieka, architektura stanowi centralny punkt naszych zainteresowań i podstawę szerokiego spektrum świadczonych usług.

Świadomość wpływu, jaki otoczenie wywiera na zachowanie i samopoczucie człowieka, pozwala nam tworzyć budynki, które ubogacają ludzkie życie i wspierają tworzenie mocnych więzi społecznych.

 

„Różnica pomiędzy budownictwem, a architekturą jest mniej więcej taka, jak pomiędzy książką telefoniczną i tomikiem poezji. Nikt nie czyta książek dla liter i papieru. Sięgamy po nie, ponieważ są nośnikiem uczuć i emocji. Niosą przesłanie, pozwalając z innej perspektywy spojrzeć na nasze życie.”

– Maciej Łobos, architekt, założyciel MWM

Każdego dnia staramy się, przełamywać stereotypy dotyczące pojmowania tego, czym jest architektura.  Tworzymy niepowtarzalne budynki, pozostawiające trwały ślad w przestrzeni i będące elementami, z którymi identyfikuje się lokalna społeczność.

 

Nasza codzienna praca to eksperymenty, twórcze dyskusje i poszukiwanie rozwiązań problemów, jakie niesie współczesny świat. W każdym projekcie staramy się znaleźć indywidualne, niepowtarzalne cechy – coś dzięki czemu stanie się on wyjątkowy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności.