• Doradztwo

    Powstanie budynku wymaga skutecznego zarządzania procesem jego projektowania i realizacji

Decyzje podejmowane w początkowych fazach przygotowania inwestycji mają kluczowe znaczenie dla jej powodzenia. Z tego powodu już na wczesnym etapie jesteśmy angażowani jako strategiczni doradcy.

Doradzamy klientom prywatnym i publicznym w definiowaniu celów projektu, budżetu oraz założeń funkcjonalnych. Pomagamy w kontroli kosztów, wyborze wykonawcy i nadzorze nad realizacją. Wykorzystujemy nasze doświadczenie i wiedzę praktyczną z zakresu architektury, prawa, planowania przestrzennego i budownictwa, aby dostarczać wartościowych rozwiązań architektonicznych w ramach dostępnego budżetu i z poszanowaniem interesu publicznego.
Proces-inwestycyjny-odpowiedzialność

Analizy i planowanie

Zapewniamy klientom wsparcie w procesie podejmowania decyzji. Przygotowujemy specjalistyczne analizy i raporty obejmujące lokalne uwarunkowania, procedury administracyjne, strategie i potencjalne ryzyka. Pomagamy stworzyć najbardziej efektywny budynek, ustalić układ najemców, zweryfikować dostępność infrastruktury i zagrożenia.

Prezentacje i mediacje

Mamy świadomość, że trudności w porozumieniu zainteresowanych stron są często wynikiem złej komunikacji. Oferujemy wsparcie podczas negocjacji i uzgodnień z władzami i przedstawicielami interesariuszy. Organizujemy i prowadzimy spotkania z mediami.  Przygotowujemy wizualizacje, makiety, animacje i rysunki, które ilustrują proces projektowania i założenia inwestycji.

MWM-Dekerta-prezentacja

Kontrola kosztów

Procesy realizacji budynku jest niezwykle złożony, a konieczność kontroli jego kosztów stanowi jedno z najważniejszych wyzwań przed jakimi staje inwestor. Praca z budżetem na etapie planowania i projektowania pozwala na szybkie reagowanie i analizowanie wielu różnych wariantów i rozwiązań. Podczas budowy możliwości wprowadzania zmian są ograniczone i maleją w miarę postępu prac. Mają one również mniejszy wpływ na rzeczywiste koszty i zwiększają ryzyko wystąpienia błędów.

Koszty inwestycji obejmują nie tylko budowę, ale również użytkowanie i serwisowanie obiektu na przestrzeni wielu lat. Wybór pozornie tańszego rozwiązania może pogorszyć funkcjonalność budynku i wiązać się w przyszłości z wyższymi kosztami. Przygotowywane przez nas analizy cyklu życia (LCC) umożliwiają ocenę rzeczywistych kosztów w czasie i pozwalają na podejmowanie świadomych decyzji biznesowych.

Wieloletnie doświadczenie w realizacji dużych i skomplikowanych inwestycji pozwala nam na realistyczne szacowanie kosztów.  Na każdym etapie rozwoju projektu kontrolujemy jego założenia finansowe i szukamy rozwiązań pozwalających utrzymać równowagę pomiędzy estetyką, budżetem i funkcjonalnością.

Zarządzanie projektem

Realizacja inwestycji budowlanej wiąże się z zaangażowaniem wielu firm i osób o różnych kompetencjach. Praca w multidyscyplinarnym zespole wymaga skutecznego zarządzania, które skupia się wokół planowania i kontroli prac, komunikacji, procedur administracyjnych, kosztów i nadzoru nad procesem wprowadzania zmian.

Jako architekci widzimy szerokie spektrum problemów związanych z procesem projektowania i realizacji. Pracując nad projektem od pierwszych analiz i szkiców, mamy świadomość wielu zmiennych, jakie wpływają na jakość, koszty i wartość rynkową inwestycji. Wiemy, że budynek to nie tylko cyfry, a idea i założenia funkcjonalne mają decydujący wpływ na codzienne użytkowanie i sposób postrzegania go przez ludzi.

Pełnimy rolę głównego konsultanta i koordynatora wielobranżowego zespołu składającego się z architektów, inżynierów i specjalistów branżowych. Dbamy o to, aby zespół koncentrował się na swoich zadaniach i skutecznie dążył do wyznaczonego celu.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności.